Хорор во студентскиот дом „Гоце Делчев“: Девојка мачена, навредувана и горена со цигари


На 19.11.2017 година околу 17:00 часот било пријавено дека во студентски дом „Гоце Делчев“, лицето М.Ѓ. физички ја малтретирал Д.Т. (21) од Радовиш.

Тој ја заклучил во соба, ја влечел за рака, ја горел со цигара и и упатил повеќе навредливи зборови.

Притоа, Д.Т. се здобила со изгореница на десната рака.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1