Храбра баба од Струмица: И се заканувал со нож, му ја тргнала маската и го препознала


kradecСВР Струмица поднесе кривична пријава против И.Н.(29) од Струмица, за сторено кривично дело „разбојништво“ во обид.

-На 16.09.2014 година, во Струмица, пријавениот, маскиран влегол во домот на П.Б.(88) и Ѓ.Б.(89), уништувајќи ја телефонската инсталација и со закана дека ќе ги убие им побарал пари, информираат од полицијата.

Ѓ.Б. успеала да му ја тргне маската на пријавениот, по што го препознала, а истиот се  дал во бегство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1