Хрват дошол на маскембал во Струмица – го нашле мртов во хотелот


Пoлицијата врши увид во хотелот Цар Смаоил за да ги утврди причините за смртта.

policijaУтрово околу 5 часот во хотелот Цар Самоил во Струмица починал 54 годишниот Дамир Т. од Хрватска, член на хрватската делегација на Струмичкиот карневал.

Според информации на Maxim од МВР, случајот во полициската станица во Струмица е пријавен утрово во 10 часот од страна на надлежните во Медицинскиот  центар. На починатиот најпрво мус е слошило а потоа починал.

Полицијата врши увид за да утврди причините за смртта.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1