Хрватите денот на трудот го прославија со јадење грав на „Максимир“


Голем број жители на Загреб уште рано наутро се собираа во паркот „Максимир“ каде традиционално се прославува  Денот на трудот со порција грав, забавна програма, синдикални пораки и политичка кампања. Градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ во паркот делел црвени каранфили, а обезбедил и 55.000 порции грав. 

9c56954a-08f5-4788-a60f-7ceb9bb170a0

Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1