Опасна српска политичарка – вакво тело и мускули немало во парламентот (Видео/Фото)


maja3-630x416Станува збор за младата Маја Павловиќ (23), српска политичарка која се занимава со фитнес. Таа пред извесно време ја освои титулата шампион на Србија во категоријата до 163 сантиметри висина.

„Очекував добар резултат и се надевав, бидејќи сакав да изборам настап за националната репрезентација на Европското првенство“, изјавила Маја за српски Телеграф и додала дека премиерот на Србија, Ивица Дачиќ, е најголемиот фраер на српската политичка сцена.

Инаку, Маја е одличен студент на медицина, а моментално е четврта година. Членка е на Социјалистичката партија на Србија во општинскиот одбор на Чачак.

maja1-472x630

maja

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1