И обвинителот Бурим Рустеми повикан да сведочи за „Рекет“


И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, добил покана во текот на утрешниот ден да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“, објви „Фокус“ повикувјќи се н доброупатени извори.

Вчера во обвинителството сведочеше обвинителката Лиле Стефанова, а во понеделникот свој исказ даде и обвинителката Елизабета Јосифовска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1