И пратениците бараат по двајца обезбедувачи


sobranie vnatre3Пратеникот на НДП, Изет Зеќири, кој го прекина едномесечен бојкот, наскоро има намера во Собрание да достави измени и дополнувања на Законот за пратеници, со кои ќе бара секој пратеник да има лично обезбедување пишува Вест.

Пратеникот Зеќири вели дека идејата е државата на сите 123 пратеници да им обезбеди двајца телохранители, кои 24 часа ќе се грижат за нивната безбедност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1