И во дебар албанско знаме од 100 метри покри една зграда


Огромно албанско знаме поставено е на новоизградена станбена зграда.

Знамето со должина од 100 метри и со висина од 25 метри, е поставено денеска во рамките на одбележувањето на 100 годишнината од независноста на Албанија и Денот на албанското знаме, пишува „Дневник“.

Речиси на секоја куќа и стан каде живее албанско семејство се веат албански знамиња, а на влезот во градот поставени се пароли „100 години независност“. Со албански знамиња накитен е и плоштадот, како и главните улици низ градот.

Share Button
Андријана Станојовска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1