ИД можно е да нападне за 1 мај – еве каде


Терористичката група Исламска држава можно е да изврши самоубиствени напади во Турција на 1 мај, предупредуваат разузнавачки извори цитирани од турската телевизија Си-Ен-Ен Турк.isis teroristi 3222

Главната дирекција на турската полиција испратила соодветни предупредувања до полициските оддели во сите турски окрузи.

Според информациите на медиумот, ИД планираат напади во места на кои ќе се одржат големи демонстрации поради празникот, како и врз верски објекти на христијани или евреи во реони посетувани од многу туристи или врз странски дипломатски претставништва.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1