ИД се заканува со напад на Европа, Унгарија е можна мета


Екстремистичката група Исламска држава (ИД) се закани со напад на Европа, а Унгарија ја наведе како можна мета, изјави денеска главниот советник на унгарскиот премиер, Ѓорѓи Баконди.isis 54

Тој на прес-конференција истакна дека Владата сериозно ќе ја разгледа оваа информација.

Според Баконди, унгарскиот министер за внатрешни работи за в петок свикал средба за прашања во врска со антитерористичкиот акционен план на Владата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1