Идентификувана жената чие безживотно тело беше извлечено од реката Вардар во Скопје


Завчера од реката Вардар во скопската населба Аеродром беше извлечено безживотно женско тело.

Како што информира МВР, станува збор за 68-годишната Ф.В. од Скопје. По наредба на јавен обвинител, телото на починатата е дадено на обдукција.

Според полицијата, телото на жената го забележал минувач на кејот околу 10.45 часот и повикал полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1