Уапсен лихвар од Кавадарци – на должниците им пресметумал камата од 200 отсто


Македонската полиција го уапси 28-годишниот Н.Н под сомнение дека на противзаконит начин нaплатувал камата, објави Курир.

Имено, осомничениот во период од месец јануари до месец август, во неколку наврати му давал пари на лицето Н.Г, на кој што после тоа му пресметувал камата од 200 отсто месечно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1