Има 6 години, во бродоломот ги загуби сите освен сопствениот живот (Видео)


Шестгодишната Квон Џи Јеон, е спасена од потонатиот јужнокорејски ферибот “Sevol”, во кој беше потврдено дека загинаа 28 луѓе, а 270 се водат за исчезнати од кои голем број се деца од училишна возраст.

devojceМеѓу жртвите се и родителите и братот на ова симпатично мало девојче, која била под медицински третман, а нејзината слика била ставена на Интернет со цел да ја препознаат.

За среќа ја идентификувале нејзината тетка и баба.

Девојчето со своето семејство оделе на островот Џеџу, каде што одела да ја погледнат новата куќа. Кога била спасена, поради шокот не можела да го каже своето име, ниту било какви информации околу семејството.

Постојано повторувала дека нејзината мајка и брат носеле елеци за спасување пред да ја стават во чамецот за спасување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1