Инспекции го чешлале кабинетот на Заев денеска


20 инспектори го чешлале кабинетот на Градоначалникот на Струмица Зоран Заев денеска, пишува мкинфо.мк.

zoran-zaevСпоред нивните извори инспектори од повеќе инспекции дошле во заедничка контрола. Како што пренесува порталот Заев изјавил дека главната цел е да се најде некоја грешка во врска со проектот за гасоводот во Струмица, но во тоа не успеале, пишува порталот.

Откако инспекторите не ги најдоа информациите кој ги бараа тие си отида изјавиле за порталот од кабинетот на општина Струмица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1