Кина ги апси сите кои шират паника за апокалипса


Во Кина се уапсени 93 лица поради ширење кобни пророштва и гласини за апокалипсата на Маите, јавува Гардијан.

lisice-hapsenje-1332406808-138190Меѓу уапсените се и членови на христијанска секта „Семоќниот бог“, која е забранета. Тие тврдат дека апокалипската ќе дојде така што три дена сонцето нема да грее, нема да има струја, а стартот е на 21 декември.

Од уапсените 93 лица, најмалку 34 лица се приведени во источната провинција Фуџијан.

Според полицијата уапсените го користат стравот на населението од крајот на светот, и ги мамат своите жртви и ги ограбуваат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1