Инцидент во Арачиново – интервенирале Алфите


Во 15 часот и 10 минути на клучката за селото Арачиново, скопско, полициски службеник сопрел возило „Сеат Алтеа“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 41-годишниот К.Е. од населба Ченто, кое се движело по клучката.policija-alfi-kalasnikov

Кога застанал со возилото К.Е. излегол од истото и го нападнал полицискиот службеник. К.Е. бил изреволтиран затоа што полицискиот службеник го сопрел. Од страна на полициски службеници од Алфа лицето е приведено во полиција во Гази Баба.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1