Исчезна 14-годишно девојче – македонската полиција го бара


Во 08,30 часот во Полициска станица Македонски Брод, 31-годишната Б.В. од село Долни Манастирец, пријавила дека истиот ден околу 12 часот од дома во непознат правец се одалечило 14 годишно девојче, штитеник на Центарот за социјални работи Македонски Брод, а дадена на пријавителката за згрижување.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1