Исчезна авион со 116 патници и членови на екипажот


Авион на војската на Мјанмар со 116 патници и членови на екипажот исчезна од радарите, јавуваат западните медиуми. Се верува дека во авионот се наоѓаат членови на семејствата на војници.

Како што се наведува, комуникацијата со леталото е изгубена во попладневните часови по локално време.

Контактот е изгубен во момент кога леталото се наоѓало на околу 20 километри западно од градот Давеј.

Неименуван извор изјавил дека најверојатно се работи за технички проблем, бидејќи времето било добро.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1