Исчезна малолетничка од Скопје


Четиринаесет годишно девојче од Скопје е исчезнато пред два дена.missing20person1

Од полицијата информираат дека нејзиниот 35-годишен татко С.Ѓ. вчера пријавил дека пред два дена неговата малолетна ќерка околу 13 часот се оддалечила од дома во непознат правец.

Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на девојчето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1