Исчезна уште едно девојче во Србија


Исчезнала четиринаесетгодишната Ивана Подрашчиќ од Белград. Последен пат била видена на 29-ти јули кога се упатила кон Канарево брдо. Полицијата работи на случајот.

 

01_45f81_ivanapodrascic114ffИнформациите за исчезнатата малолетна Ивана Подрашчиќ се прошириле по социјалните мрежи, а исчезнувањето е пријавено во полиција, потврдено е од Интернет порталот РТС и Министерството за внатрешни работи во Србија.

Таткото го пријавил исчезнувањето на Ивана и полицијата интензивно работи на нејзино пронаоѓање, пренесуваат српските медиуми. „Последен пат е видена на 29-ти јули кога се упатила кон Канарево брдо. Оттогаш ѝ се губи секаква трага“, е напишано под фотографијата на 14-годишното девојче.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1