ИСЧЕЗНАЛА 28 ГОД СКОПЈАНКА – Вратете ми ја сопругата, ја сакам, очајнички моли мажот


На 11.09 е исчезната женската особа на возраст од 28 години по име Јагода Велковска. Нејзиниот споруг Горан Велковски со кого е во брак повеќе од седум години, видно вознемирен, пред камерите на Телевизија Сител објаснува за првите моменти кога сватил дека неговата жена е исчезната.Screenshot_39

Горан пробал на секакаов начин да воспостави контакт со својата сопруга, но сите досегашни одбиди се покажале како безуспешни.

Тој посочи како била облечена неговата жена Јагода, со цел сите што ја виделе или што имаат било какви информации за неа да помогнат во нејзиното пронаоѓање.

Видеото погледнете го на следниот линк – Сител

Се јави исчезнатата скопјанка која ја бараше мажот – не ме барајте, добро сум

Screenshot_41

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1