Искршени православни гробови: Сериозен инцидент во Љуботен


МВР не соопштува првични информации за сериозниот инцидент во село Љуботен каде се искршени над 30 православни гробови, јавува Република
Гробиштата се наоѓаат во дворот на црквата Св. Никола во с. Љуботен, која е заштитена под Министерството за Култура како културно наследство.

Полицијата извршила увид на лице место и направен е записник. Новинарски екипи на Телевизија Нова се на местото..

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1