ХОРОР ВО ЉУБОТЕН: Православните гробишта уништени на грозен и кукавички начин! (ФОТО)


Сериозен инцидент се случи во село Љуботен, каде што преку 30 гробови се искршени на православните гробишта.

Гробиштата се наоѓаат во дворот на црквата Св. Никола во с. Љуботен, која е заштитена под Министерството за Култура како културно наследство.

Полицијата извршила увид на лице место и направен е записник.

Ова се први фотографии од грозниот и  чин.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1