Исламската верска заедница апелира за мир во земјата


Исламската верска заедница повикува на смиреност и единство на граѓаните.

Велат тие се за ширење соживот и меѓуетничка толеранција.

За нив неприфатлиово е дестабилизација на земјата и никогаш нема да поддржат такво нешто.

ivz poglavar

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1