Изгоре позната работилница за чевли во Скопје


Ноќеска околу 02,30 часот во Скопје, на ул.„Скупи“ избувнал пожар во работилница за чевли „Паљачо“, при што истата целосно изгорела.

Повредени лица нема. Увид на лице место ќе се врши во текот на денот, кога  ќе се утврди причината за настанатиот пожар и висината на материјалната штета.

pozar-os

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1