Изгоре стан во Аеродром


pozar strumica - pozarnaПламени јазици го пеплосаа станот на 35 годишниот А.А. лоциран во скопската населба Аеродром.

Пожарот избувнал вчера и зафатил дел од терасата и собите. По интервенција на противпожарната екипа, пожарот бил локализиран.

За среќа, во пожарот нема повредени лица. Полицискиот увид треба да ги открие причините за избувнувањето на пожарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1