Изгорело цело школо – само картата на Југославија била недопрена од огнот (Фото)


jugoslavija-foto-slovenske-novicesi-1357563216-249891Пожар го проголта средното училиште во Кочевје, Словенија, а целото место мириса на изгорено. Огнот се запалил ноќта и додека да дојдат пожарникарите изгорело до темел.

Откако огнот беше локализиран се расчистуваше теренот. Купишта запалена пластика, искршено стакло, електрични каблови и друга запалена опрема. Но сите се запрепастиле кога меѓу сите тие црнила нашле еден предмет кој бил недопрен од огнот.

Школска карт на СФРЈ – школото изгоре а Југославија се спаси, прокоментирал еден од работниците кои расчистувал по пожарот.

jugoslavija-foto-slovenske-novicesi-1357563216-249891

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1