Изградил куќа од бајките за само 3600 евра


Simon Dale е семеен човек од Велика Британија.

Kucicahobiti-1

Неговиот интерес за самоодржливост и градење еколошка свест го воделе за себе и своето семејство да направи дом, кое е најслатко, најтопло и најгостољубиво место на земјата.

Тој за изградба на овој дом потрошил околу 3600 евра, при изградбата не користел машини туку рачни алатки – куќата освен што е изградена целосно од еколошки материјали од природата и стилот на живот во неа е посебен.

Одгледуваат зеленчук, овошје.. Неговата идеја им се бендисала на многумина па од една куќа проектот сега се развил во цело етно село.

А како тече изградбата секојдневно се информира на неговиот сајт.

Еве како изгледа семеен дом изграден за само 3600 евра.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1