Излезе тајна снимка: Шпионско беспилотно летало за малку ќе урнел патнички авион


avion_neНа Јутјуб се појави до сега не видена и тајна видео снимка на која се прикажува како за „влакно“ е избегнат судир помеѓу авион во кој патувале 100 лица и беспилотно летало во Авганистан.

На видео- снимката јасно се гледа дека судирот помеѓу авионот и беспилотното летало е избегнат само благодарение на присебната реакција на пилотот на авионот.

Видеото е снимено со камерата поставена на беспилотното летало од марката Луна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1