Излезноста до 15 часот 31.78%


Излезноста на избирачките места според последните информации на ДИК на ниво на Македонија изнесува 31.78% во сите шест изборни единици. Обработени се податоци од 3,435 избирачки места од вкупно 3480.

Вкупно гласале 576.576 граѓани.

Излезноста по изборни единици изразена во проценти во продолжение:

ИЕ 1 – 34,51%

ИЕ2 – 29,96%

ИЕ3 – 37,24%

ИЕ4 – 35,56%

ИЕ5 – 31,51%

ИЕ6 – 22,85%

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1