Ја надминал кризата, Драган Николиќ повторно дише самостојно


Глумецот Драган Николиќ (71), великан на српската актерска сцена, ја преживеал кризата, почнал да дише самостојно и бил тргнат од апарати, откако вечерва итно бил примен во болница, пренесе Блиц.

dragan-nikolic

Николиќ сè уште е во сериозна состојба, но лекарите успеале да ја подобрат неговата здравствена состојба.

Глумецот веќе некое време боледува од тешка болест.

Во февруари годинава Николиќ беше опериран на Клиниката за дигестивни болести во белградскиот Клинички центар, а лани во октомври беше примен во болница поради проблеми со дигестивниот тракт.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1