Ја полиле ќерката со бензин за да ја запалат – запалката не работела па се спасила


Вистинска драма се случуваше во вторникот вечерта во дворот од семејната куќа во Загреб.

Имено, 47-годишен маж се обиде да ја полие својата ќерка со бензин, а потоа и тој се полил како и неколку други луѓе и се заканувал дека ќе ги запали.

vrapce626430s1Според хрватската полиција сопружниците ја нападнале сопствената ќерка која живее во таа куќа, и ја полиле со бензин, како и неколку други луѓе меќу кои и децата и внуците на сопствениците на куќата.

Таткото заедно со сопругата повеќе пати и се заканувал на сопствената ќерка и овој пат се појавил со канистер бензин за да го направи тоа. Тој и жената упаднале во куќата кога 21-годишната ќерка се вратила од работа и со безинот ги полиле сите станари во куќата меѓу кои имало и деца. Мажот се обидел да ја запали запалката, која за среќа во критичниот момент не запалила.

Неверојатната драма се завршила со тоа што станарите успеале да ја заклучат хистеричната мајка во куќата, повикале полиција и таткото монстум го држеле додека не пристигнале полицајците на помош.

Тој е приведен и против него полицијата ќе покрене кривична пријава за предизвикување опасност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1