Ја уапсиле на аеродром со 55.000 евра во стомакот и уште 54.600 во багажот


Полицијата од Пунто Кани денеска соопшти дека на аеродромот во градот била уапасена жена откако во стомакот и’ биле пронајдени 55.500 евра, а во багажот уште 54.600 евра.covek pari

Жената е државјанка на Шпанија по потекло од Доминиканска Република, а на аеродромот во Пунто Кани допатувала од Брисел.

Разузнавачките служби ги алармирале надлежните за доаѓањето на жената, како и тоа дека во стомакот има пари, спакувани во 16 кеси, што било потврдено на ренген снимката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1