Ја убил 20 години помладата сопруга на нејзиниот роденден, Билјанa се породила пред 20 дена


Билјана М. (30) убиена е вчера околу 19 часот во станот во кој живеела со нејзиниот сопруг Синиша Р. (50) во Панчево, и тоа само по 20 дена откако станале родители.

За убиството се сомничи нејзин 20 години постар партнер, кој наводно после расправија под дејство на алкохол со нож и задал смртоносен убод во градите.

Одреден му 48 часовен притвор, а 20-дневното бебе веднаш е превземено од Центарот за социјални работи.

Од фејсбук профилите на овој пар може да се види дека тие ја официјализирале врската, но може да се заклучи дека биле горди на тоа.

За разлика од преубавата Билјана која на социјалните мрежи споделувала слики исклучително од нејзе и нејзините деца (ќерка од првиот брак и неодамна родено девојче), Синиша објавувал воглавно заеднички фотографии.

Досега тој бил осудуван на казна куќен притвор поради насилно однесување во минатото, а нивните соседи претпоставуваат дека главна причина за расправијата и убиството се љубомората и нејзината младост и убавина.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1