Јагуар побегна од Зоолошка градина во Бугарија


Од зоолошката градина во бугарскиот град Ловеч денеска побегна јагуар, соопшти полицијата

Областа околу ЗОО градината е блокирана, а посетителите се евакуирани.

jaguar

Градоначалникот на Ловеч Минчо Казанџиев изјави дека јагуарот се наоѓа во близина на зоолошката градина и ги повика ловците да помогнат за негово успивање.

Јагуарот е трета по големина мачка, после тигарот и лавот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1