Јакимовски:Заев ти си криминалец и со криминалци се дружиш


Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски вели дека животот во Каропш почнал со насилие и дека братот на Есад Рахиќ дошол со нож за физички да се пресмета во партискиот штаб. Тој нагласи дека нема да дозволи новата власт да спроведува насилие и дека не им се плаши.

-Заев ти си криминалец и со криминалци се дружиш.Јас не сум ти се уплашил ниту еден микрон, насилите ваше ќе роди насилие.Полицијата е заедно со ганстерите- рече Јакимовски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1