Јанакиески не смее да комуницира со Груевски, Ристовски и Вељаноски


За случајот „27 април“, имам куќен притвор и забрана за комуникација со инволвирани лица во настанот, да праќам маилови и да комуницирам на мобилен.

Ова го кажа поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска во судница на рочиште за предметот „Титаник“, пренесе Плусинфо. Според тоа, не смее да контактира со Никола Груевски, Спиро Ристовски, Трајко Вељановски, Владимир Атанасовски и Никола Бошковски.

Бидејќи има активни мерки за „27 април“, на ексминистерот му се укинати мерките во случајот со изборните измами, каде исто така имаше куќен притвор и забрана за комуникација.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1