Јанчев: Не може Мицкоски да ме врати во партијата која јас ќе ја водам!


Не сум излезен од партијата, не може мене Мицкоски да ми понуди да се вратам, бидејќи имам намера јас да ја водам партијата“, ова за 1ТВ го изјави поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев на прашањето кое се провлекува низ јавноста – дека лидерот на партијата Христијан Мицкоски му понудил да се врати назад и да биде член на ИК, откако во понеделникот(22.10.2018) токму по предлог на Мицкоски, Јанчев беше исклучен заедно со Никола Тодоров и Костадин Богданов од потесното раководство на партијата заради „делување спротивно на интересите на ВМРО-ДПМНЕ“.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1