Јане Ченто сега од Идризово ќе ја докажува својата невиност


Јане Ченто се обрати до јавноста преку неговата сестра. Тој се збогува со затворот „Шутка“ и порача дека и од Идризово ќе се бори да ја докаже својата невиност.

,,Трпението не е само способност да се чека, тоа подразбира како се однесуваме додека чекаме.
Вистинската вредност на човекот не се мери во моментите на удобност и благосостојба, туку во времињата кои носат предизвици и контроверзии.
Промената не е неизбежна, туку се остварува преку непрекината борба.
Ние ќе се бориме да ја докажеме нашата невиност и ќе успееме еден ден во тоа иако ќе бидеме во затворот Идризово, нема предавање МАКЕДОНЦИ !!!
Македонија слободна ќе биде !!!
Збогум Шутка!,,
Порака од Јане Ченто преку неговата сестра.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1