Јанева објави список- кој ќе и помага на специјалната јавна обвинителка?


Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева го објави списокот на предложени кандидати за нејзини помошници.

Списокот е поднесен до Советот на јавни обвинители, а Јанева го замоли да биде изгласан во најкус можен рок. katica janeva2

Најголем дел од кандидатите се од Куманово, Тетoво, Скопје и еден кандидат од Обвинителството за организиран криминал.

Станува збор за Обвинителот Фатмир Фетаи, Артан Ајро, Бајрам Рустеми, Гаврил Бубевски, Дарко Јакимовски, Елизабета Јакимовска, Лејла Кадриу, Ленче Ристовска, Лиле Стефанова, Љубомир Лапе, Маре Ѓорѓева, Снежана Бундалевска, Стефчо Дончев.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1