Јанева: Убедени сме дека Мијалков, Јанакиески и Божиновски нема да избегаат


Убедени сме дека Мијалков, Јанакиески и Божиновски нема да се дадат во бегство затоа побаравме за нив домашен притвор.

Ова за Канал5 го изјави специјалната обвинителка Катица Јанева.

Во однос на критиките на министерот за внатрешни Оливер Спасовски, Јанева порача дека е не е компетентен и дека треба да се грижи за својата работа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1