Јас сум вашата смрт: жената што шеташе со детска глава во Москва уапсена (ВИДЕО)


Жената, за која се верува дека ѝ била дадилка на жртвата, е осомничена дека го убила детето пред да го запали станот на неговите родители.На снимките на уличните камери се гледа жена облечена во хиџаб, како чекори во близина на метростаницата со глава во рацете.Потоа еден полицаец ја пресретнува и ја соборува на земја.

Осомничената е пратена на психијатриска нега за да се утврди дали е во состојба да ги сфаќа своите постапки, рече Московскиот истражен комитет во соопштението.Screenshot_156

Покрената е кривична истрага откако беа најдени останки на дете на возраст од три до четири години, на чие тело имало траги од насилна смрт, во јагленисаниот стан во северозападниот дел на Москва.

„Според првичните информации, дадилката на детето, државјанка на една од земјите на Централна Азија родена во 1977 година, чекала родителите и постарото дете да заминат од станот, а потоа, од причини што не се утврдени, го убила детето, го запалила станот и заминала од местото“, се додава во соопштението.

Според полициски извори, руските новински агенции објавија дека жртвата била обезглавена, а дадилката ја изнела главата од местото на настанот.Screenshot_157

Мајката на убиеното дете била однесена во болница во несвесна состојба откако дознала за трагедијата, објавија руските медиуми.

Руските медиуми објавија дека името на дадилката е Ѓулчехра Бобокулова, од поранешната советска република Узбекистан.

„Јас сум терорист“, извикувала таа. „Јас сум вашата смрт.“

 
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1