Кај старата железничка станица пронајден труп на тинејџер


 

Полицијата соопшти дека вчера во утринските часови на паркинг просторот пред урнатините кај старата железничка станица е пронајдено безживотното тело на А.Ф роден 1995 година од Скопје.

Го пронашол скопјанец кој веднаш повикал Брза помош. Лекарите констатирале смрт, без траги на насилство. Телото по наредба на истражен судија е предадено на обдукција.

Според исказот на очевидецот кој го пронашол телото на 17 годишното момче, А.Ф. бил нарко зависник кој спиел во импровизиран објект кај старата скопска железничка станица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1