КАКО ДА НАПРАВИТЕ ТРИЛЕЧЕ – ЕДНОСТАВНО И БРЗО


Состојки

  • тесто
  • 10 јајца
  • 10 лажици шеќер
  • 10 лажици брашно
  • прелив
  • 1 литар млеко
  • 500мл слатка павлака
  • 500мл кондензирано млеко
  • 300гр готов карамел

CIMG0347-6085fd-800x600Подготовка

Се матат јајцата со шеќерот и се додава брашното лажичка по лажичка за да се изедначи смесата.
Се пече во длабок плех 20х30.
Потоа настрана се мешаат трите млека и кога пандишпанот е готов – се прелива.
Се сече на коцки и се става карамел.(сакате готов карамел, а може и со стопени карамели).
Се лади.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1