Македонки на сајт за проститутки – тврдат биле злоупотребени – ние сме манекенки


Македонки за весникот „Вест“ тврдат дека се злоупотребени на сајтови за придружба, тие нагласуваат дека не се проститутки туку модели.

Девојките обвинуваат дека се злоупотребени на Интернет страници на кои се нудат девојки за придружба. На страниците се ставени фотографии од девојките со нивни податоци.

zloupotrebeni

Инаку неодамна излезе информација дека многу познати македонски тв-лица и манекенки биле редовни посетители за една вечер во еден од скопските хотели.

Според рецепционерот на хотелот познатите доаѓале во хотелот и оделе во соби кои претходно биле резервирани од странски државјани или пак од богати бизнисмени од Македонија.

За целиот текст и за фотографиите кликнете тука.

mod.jpg500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1