Како да станете милионер за 90 дена? Видео


Популарниот комичар Џон Лажој започна необична кампања со единствена цел: да стане безобразно богат!

JonПланот на Џон е многу едноставен, тој сака луѓето да му даваат пари за да стане уште побогат отколку што е во моментов. Негова цел е да собере 500 милиони долари за период од 90 дена.

“Кога би ми ги дале вашите тешко заработени пари, би станал безобразно богат без притисокот и стресот кои ги носи работата што ја работам.” – изјавил Џон.

Погледнете за што станува збор.
ilike.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1