Како денес изгледа Наташа од Жикина династија (Фото)


Актерката Гала Виденовиќ во 80-тите години се сметаше за една од најубавите актерки на нејзината генерација но гледачите ја паметат најмногу по улогата на Наташа во Жикина династија.

Таа се омажи со режисерот на серијалот ,, Метла без дршке,, има два сина и живее на релација Америка Србија

536150_109203135884182_1019984059_n 516560_gala-videnovic-foto-youtube_f1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1