Како имаат пари: На Балкан се демек старлети – одат во Дубаи да се проституираат


Во српските медиуми секојдневно се појавуваат атрактивни девојки со силикони, кои позираат голи на егзотични дестинации, лускузни јахти, и бесни автомобили.

Овие девојки кои промовираат луксуз, гламур, брендирана гарароба а најмногу и своето тело, ја носата  титулата „ старлета“.

prostitutki

Меѓутоа, сите се прашуваат како навистина заработуваат за таков живот и кое е нивното вистинско занимавање. Откриено е дека главната занимација на овие девојки е проституција во Дубаи – градот на богатите шеици, слаби на „уметнички“ српски старлети.

Во кругот на проституцијата девојките влегуваат според порпорции.

– Не можете сами да се појавите во Дубаи и да речете: „Сакам да бидам со арапскиот принц за пари“, туку постојат луѓе кои ќе ве запознаат со богаташите. Накратко, патот од Белград до шеиковиот кревет изгеда вака: Потенцијалните проститутки многу лесно се препознаваат. Воглавно, се собираат по белградските сплавови и изгледаат многу упадливо, имаат надградба на коса, огромни силикони на градите и усните, нападно се облечени и премногу се нашминкани и имаат слободно однесување, раскажува момче кое со години бил сведок на заминувањата на српските проститутки во Дубаи.

Пред да падне договорот девојките пред патот за Дубаи мора да направат тест. Тие излегуваат во град со богати странци, каде се следи нивното однесување и ако „муштерите“ се задоволни тие „положуваат“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1