Хурем доаѓа во Македонија – во мај се сели во Скопје!


Турската актерка, Мерјем Узерли, прославена по улогата на Хурем, султанката на срцата, на почетокот на мај се сели во Македонија.hurem

Таа доаѓа заедно со својата ќерка Лара, а можеби и со нејзиното ново момче Озан Гувен, кој сите го знаеме по улогата на Рустем паша. Ѕвездата на турската серија „Величествениот“ за партнер во новиот проект кој ќе се снима во Македонија ќе го има Мурат Вилдурим (36) кој го знаеме како Демир од серијата „Аси“. Продуцентите се уште ги држат во тајност локациите на кои ќе се снима серијата.

Инаку Мерјем и Озан се знаат со години бидејќи и двајцата растеле во германија, но се вљубиле дури неодамна. Иако тие молчат за свајата врска, нивните пријатели велат дека е сериозна!

Вистина.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1