Гагарин утре „слетува“ во Скопје


Утре ќе биде откриен споменикот на Јуриј Гагарин, во 11.30 часот, во паркот Македонија на улица Јуриј Гагарин, спроти зградата на Министерството за економија.

Jurij Gagarin_1371199227_670x0

На поставувањето на споменикот ќе присуствуваат градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, амбасадорот на Руската федерација во Република Македонија, Олег Шчербак и градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1